1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

ВИСТУП НА IV ВСЕСВІНЕМУ ФОРУМІ УКРАЇНЦІВ: "ПРАВО НА ЖИТТЯ"

Цінність права - його спроможність служити метою і засобом задоволення науковообгрунтованих, соціально справедливих загальнолюдських потреб та інтересів громадян та їх об`єднань.

Ст.3 Конституції України закріплює положення, відповідно до якого людина її життя і здоров`я, недоторканість і безпека визначається в Україні найвищою соціальною цінністю. Праву на життя присвячена ст.281 Цивільного кодексу України. Ця стаття торкається проведення медичних, наукових та інших дослідів, а також стерилізації, визначаючи відповідні права в повному обсязі лише за повнолітньою, дієздатною фізичною особою.

Стаття Цивільного кодексу України також встановлює засади законодавчого врегулювання проведення легальних абортів в Україні. Штучне переривання вагітності, якщо вона не перевищує 12 тижнів, може здійснюватись за бажанням жінки. Поряок же штучного переривання вагітності від 12 до 22 тижнів допускається у випадках, встановлених законодавством.

На виконання цього положення, було ухвалено Постанову Кабінету Міністрів України від 15.02.06р.N144"Про реалізацію ст.281 Цивільного кодексу України". Де встановленні:
- граничні терміни переривання вагітності;
- хто має право видавати дозволи на переривання вагітності;
- даний перелік медичних показань, за наявності яких може бути проведено штучне переривання вагітності.

Аборт - це тоталітарна, людськоненависницька дія, яка означвє присвоєння людиною права визначати кому жити, а кому вмерти.

Аборти мають негативні демографічні, репродуктивні, соціальнокультурні та економічні наслідки.

Вважаємо, що слід звернути увагу Уряду України на те, що для забезпечення права кожної людини на життя необхідно заборонити в Україні практику абортів, яка є аморальною, злочинною і такою, що суперечить заповіді "не вбий" та Конституції України.

Як представник ГО"Істинно соборна українська спільнота", маю пропозицію внесення змін до чинного законодавства, а саме:
- у Кримінальному кодексі України відсутня кримінальна відповідальність за проведення абортів, які при сприйнятті наділення зародку правом на життя, повинні були б прирівнюватись до вбивства. Необхідно внести доповнення з даного питання.
- У Цивільному кодексі України абз.1 п.5 та п.6 ст.281 - виключити.

Право на життя, як елемент загальної цивільної правоздатності фізичної особи, виникає у людини з моменту народження.

Чинне законодавство не дає чіткого визначення поняття "народження" як моменту, з якого в особи виникає право на життя.

На відміну від "народження", законодавець дає тлумачееня поняття "смерті". Так відповідно до ст.15 ЗУ "про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людини" моментом смерті слід вважати момент, коли встановлено смерть мозку.

Ст.1261 ч.1 каже, що спадкоємцями за законом є діти, зачаті за життя спадкоємця та народжені після його смерті.