1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

ПРОПОВІДЬ ПЕРЕД РІЗДВОМ

Через кілька днів в тихий зимовий вечір ми заспіваємо пісню, яка зачаровує всіх людей на Землі - ця пісня "Свята ніч". Господь хоче, щоб в кожнім людськім серці народився Ісусик, і щоб він зростав і розвивався, і щоб кожна людина стала як Ісус. І тоді кожен зрозуміє ту притчу, яку ми слухали минулої неділі. Вона про те, як один чоловік спорядив велику вечерю, а запрошені не прийшли, бо заклопотані своїми справами, і тоді розгніваний господар послав слуг, щоб вони запросили на вечерю всіх, кого зустрінуть. Притча - проста, але в ній розкривається вся суть Божої справи на Землі. Господь існує поза часом і тому кожне його слово актуальне сьогодні, як і дві тисячі років тому. Хто ті запрошені? Зрозуміло - єврейський народ, який Господь виводив з рабства, годував манною небесною і навчав. Кого Він запрошує зараз, як і тоді? - Усіх людей на Землі, які одягнуть святкові одежі і прийдуть на звану вечерю.

Божий слуга апостол Андрій приходив і на Дніпровські кручі, запрошуючи і наш народ на це свято. Святий князь Володимир прийняв це запрошення і став готувати свій народ до цієї вечері, охрестивши його водою і навчаючи святим духом.

Все так просто і так зрозуміло, то чому ж так багато званих і так мало обраних. Господь існує поза часом, але для нас час, назначений Господом, уже завтра, і чи будемо ми обраними. Кожен повинен поставити собі це питання. Чому цю притчу не проповідують по телебаченню? Бо - вибори, бо - Новий рік, бо, бо, бо. Бо все суєта. Все, що будує людська гординя, рушиться, а слово Господнє - істина.

Запрошення на звану вечерю залишається в силі - готуйте святкові одежі, свято відбудеться обов'язково.

Вітаю всіх з Різдвом Христовим!

Отець Миколай