Луценко: Участь у виборах мера столиці – моє повернення у велику політику
- Деталі
- Категорія: Київ
- Опубліковано: Четвер, 27 березня 2014, 08:14
- Перегляди: 3339
Своїми думками з приводу майбутнього країни поділився в інтерв’ю радіостанції «Голос Столиці» екс-міністр МВС України Юрій Луценко.
Очевидно, що ми живемо в епоху грандіозного історичного зламу, який торкнеться кожного з нас, в незалежності від місця проживання. Як саме торкнеться і чи зможемо ми використовувати нові виклики - це залежить від кожного з нас.
Відомий український політик, у минулому - міністр внутрішніх справ, сьогодні лідер громадської ініціативи «Третя українська республіка», Юрій Луценко вважає, що одночасно з президентськими виборами необхідно провести і парламентські.
«Голос Столиці»: Що відбувається сьогодні з нашим доволі великим державним організмом? Як на мене, це така дестабілізація системи…
Юрій Луценко: Ви кажете дестабілізація. А от коли з лялечки вилітає метелик – це дестабілізація кокона? Насправді я переконаний в тому, що до цих пір, не дивлячись на проголошення незалежності 1991 року, ми все ще жили в УРСР, яку прикрасили жовто-блакитними прапорами, деякими декоративними елементами, ввели можливість так званих ринкових умов, які у нас перетворились на чисто гангстерську систему відкатів, бо в Україні нема ринкових умов, як в СРСР не було сексу. В результаті, фактично країна жила в радянському бараку і намагалася сама себе в цьому надурити, що мовляв ми йдемо в Європу. З кожними виборами, з кожними змінами в країні, нічого не мінялося, бо мінялися прізвища при владі, але не система бараку.
Через декілька місяців у нас буде можливість радикально обновити владу. 25 травня президентські вибори і замість безумних партійних квот трьох партій «переможців» ми можемо отримати струнку президентську вертикаль і відповідальність принаймні в силових структурах. Далі. Я вважаю, що ми потребуємо негайних реформ. Треба негайно почати реформи, які будуть не дуже популярними. Тому звичайно в нашій біді, коли ми не проводили реформ 20 років, є невеликий позитив. Ми вже точно знаємо – на прикладі Прибалтики, Польщі, Словаччини, Румунії, Болгарії, всіх країн що втекли з соціалістичного табору… вони всі пройшли цю трансформацію і всі живуть набагато краще.
«Голос Столиці»: Але вони не були настільки глибоко інтегровані ментально в цю систему.
Юрій Луценко: Румунія, або Словаччина, і навіть Польща – жили набагато гірше України. Але подивіться в скільки разів сьогодні їх бюджет і зарплати та соцстандарти краще наших.
Нам потрібен популярний президент і популярний парламент, для того щоб провести реформи, які нам на виході дадуть краще життя. Отже у нас нема іншого виходу. Я це веду до того, що закликаю провести у травні не лише президентські, але і дострокові парламентські вибори за відкритими партійними списками.
«Голос Столиці»: Багато ваших побратимів поділяють ваші погляди?
Юрій Луценко: Юлія Тимошенко підтримує цю ідею. Віталій Кличко підтримує цю ідею. Я певен, що це єдиний метод для того щоб нарешті позбутися одіозних фігур у парламенті, які сьогодні… минуле тримає майбутнє за ноги. Не регіоналам повчати нас реформам.
«Голос Столиці»: Ви збираєтесь балотуватися в мери Києва?
Юрій Луценко: Позиція така. Нещодавно я отримав рішення легендарного Печерського суду про свою повну реабілітацію і скасування всіх політично-мотивованих вироків щодо мене. Після цього я став не просто активним політиком, але і людиною з усіма правами і обов’язками. Я маю право балотуватися на цю посаду. Моє чітке переконання в тому, що політик після довгої перерви повинен не призначатися, а обиратися. І я хотів би повернутися в активну українську політику через голосування людей за мене в якості виконавця їх планів. Така можливість дійсно відкривається в Києві. На цей момент я консультуюся з політичними партіями, які будуть представлені в Київраді. А друга річ – це консультації з самими киянами. Я дійсно їжджу на не підготовлені зустрічі – просто виїжджаю на базар, на Петрівку, або Чорнобильську, або біля метро – і просто людей питаю: чи ви розумієте, що можна зробити за рік мерства в Києва? Якого мера потребуєте? Що ви хотіли би бачити в людині, яка прийде на цю високу посаду. Зі свого боку я бачу, що за цей рік можна зробити небагато, але можна. Перше – відновити безпеку в столиці. Країна потопає в постреволюційному гоп-стопі, і Київ не є виключенням. У нас є проблеми з безпекою і вирішити їх повинна муніципальна поліція – найнята за гроші київського бюджету, підконтрольна місцевим депутатам, і це буде відповідь на те, як громада може знімати неефективного або корумпованого міліціонера. Друге: я певен, що київський бюджет не повинен використовуватися на космічні проекти. В обох значеннях слова «космос», ви пам’ятаєте нашого Льоню Космоса. Досить вже цих мега-проектів. Кошти київського бюджету повинні прийти до вас в під’їзд та будинок – консьєрж, дах, ліфт, прибудинковий асфальт, дитячий майданчик, дитсадок, поліклініка, крапка. За цей рік кияни мають відчути, що вони живуть в столиці. Що вони є взірцем стандартів життя в України. І я певен, що за цей рік саме так має відбутися. Безпека Києву, добробут киянам.
«Голос Столиці»: Якщо Юрій Луценко приходить зараз в Київ і каже, що буде боротися з системою – це дестабілізація системи, вона на цьому побудована. Ну вас же виштовхнуть на третій день.
Юрій Луценко: Я цілком віддаю собі звіт, що якщо не змінити правила гри в Києві, то нічого не зміниться, лише Луценко знову сходить в тюрму. Я розумію – Київ, як і всю країну, можна змінити, лише змінивши систему і правила гри. Тому позиція номер три: це зміна структури адміністрування Києву, зміна персоналу, який буде керувати Києвом. За рахунок нових людей із західними стандартами і мисленням. Впевнений, що ми потребуємо уряду Києву, як є у європейських столицях. Впевнений, що одним з перших завдань буде аудит того, що ми маємо і просте питання: «панове, ви вкрали у нас 30 гектарів Голосіївського лісу, будували маєток… ну, знести бульдозером ми його вже не можемо, окей, але ринкова дооцінка і доплата». Те саме стосується будь-якого іншого незаконно захопленого багатства Києва. Ринкова дооцінка і оплата.