1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

ЛУЦЕНКО: "СЕКОНД-ХЕНД ПРИ ВЛАДІ" ПАНІКУЄ ПЕРЕД НОВИМ МАЙДАНОМ

"Майдан 2004 року" залишається найважливішою подією сучасної історії України, його досвід і уроки й далі визначають перспективу нашої країни.

Про це пише з в'язниці один із лідерів акцій протесту осені 2004 року Юрій Луценко.

"Перший і найважливіший урок Майдану - в тому, що він довів здатність українського народу ламати плани олігархів і самостійно обирати свою долю", - переконаний він.

На думку Луценка, "саме це так лякає нинішній секонд-хенд при владі".

"Маючи на меті тотальне розграбування і так небагатої країни, ідейні нащадки тоталітарного минулого звично робили ставку на страх. Зрада Ющенка, продажність парламентських "тушок" і місцевих перевертнів дозволяла їм вірити, що наш Майдан був випадковістю", - зазначає він.

"У той час я не виїхав з країни і обрав неминуче ув'язнення, бо вважав обов'язком польового командира революції довести, що не все продається і не всі бояться", - заявляє Луценко і додає, що "так само вчинили безліч порядних людей".

"Через рік, проведений у тюремній камері, я щасливий тим, що Майдан, зраджений демагогами і пристосуванцями, вистояв у непокірних душах українців і знову заговорив по всій Україні", - зазначає Луценко.

Він зазначає, що акції протесту знову набирають сили - і це "лякає команду Януковича більше за суворі попередження ЄС чи пафосні слова парламентської опозиції".

"Репресії проти інакомислячих, заборони мирних зібрань на День Незалежності і День Свободи, високі паркани і небачені заходи охорони видають паніку і страх влади перед перспективою нового Майдану", - вважає Луценко.

На його думку, "балачки про псевдоуспіхи псевдореформ вже нікого не обдурюють".

"Фактом стала нездатність режиму Януковича і його Партії регіонів забезпечити економічні і моральні стандарти життя країни. І тому він приречений на відсторонення від влади", - переконаний Луценко.

Тому, за його словами, "важливо пам'ятати другий урок Майдану, який довів небезпеку сподівань суспільства на красномовного політика-месію".

"Новому Майдану має передувати самоорганізація громадських структур, публічне обговорення і розробка плану реформ та формування цілісної команди, здатної на зміну країни", - заявляє Луценко.

"Хочу розчарувати спонсорів будь-яких модернізованих варіантів Ющенка: нового демократичного лідера не вийде привезти на Мерседесі під сцену Майдану після доби очікування людей. Народний лідер вже буде там, він вийде або з протестного намету, або з тюрми, але не з партійного офісу", - переконаний він.

"Країна змінилася. Сьогодні Майдан готується не тільки змінювати режим, як у 2004-му, але і контролювати формування і дії нової, найнятої ним влади", - заявляє Луценко, наголошуючи, що зараз - "час внутрішньої роботи суспільства".