1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

УКРАЇНА ПІДЕ З МОЛОТКА. ЗАРАДИ ХИТКОГО ПОЛІТИЧНОГО СПОКОЮ: (ОГЛЯД ПРЕСИ)

Київ - Україна стоїть на порозі масштабної приватизації залишків держмайна. Як інформує, Кабмін пропонує додати у перелік держактивів, що підлягають продажу, майже 700 підприємств, раніше включених до спискуМінпромполітики і Фонду держмайна. Як переконує тижневик, влада відмовляється від стратегічних об'єктів заради хиткого політичного спокою і задоволення апетитіволігархів. Про цестверджує в матеріалі.

З 1 липня набув чинності Закон. Як інформує газета, відтепер за хабар в 8500 гривень чиновник може не лише сісти у в'язницю терміном до 12 років, а й позбутися майна. Більше про те, як змінилися покарання за дачу і отримання хабарів, а також за зловживання владою держслужбовцями йдеться в сьогоднішньому числі.

Чимало критичних зауваг до нового закону про боротьбу з корупцією у дописувача газети. Він вважає, що сам закон народився з початковою порочною позицією у вигляді нижньоїв 150 тисяч гривень декларування і безліччю лазівок для хитромудрих корупціонерів. До того ж, закон фактично не поширюється на тих, хто вже отримав своє, - землі, ділянки та угіддя. А ще сумнівно, що українці отримають уявлення про світ схем і відкатів настільки високого рівня, що заради них часом укладають міжнародні угоди та сумнівні контракти. Загалом же, як підсумовує дописувач, доки громадяни України не побачить, що міністри та депутати не скуповують гектарами заповідники, що за хабарництво садять осіб найвищого рівня - до тих часів боротьба з корупцією залишиться лише формальною декларацією.

Українські заробітчани щорічно пересилають на батьківщину кошти, котрі дорівнюють чверті держбюджету держави. Як інформує газета, майже третина грошових переказів прийшла цього року в Україну з Росії, а в Європі українці заробляють здебільшого в Німеччині, Греції та Італії.