1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

СОЦІОЛОГ: БАТЬКИ ВВАЖАЮТЬ ДІТЕЙ ОБ'ЄКТОМ ІНВЕСТИЦІЙ - В КРАЩОМУ РАЗІ

За даними соціологічних досліджень Інституту Горшеніна, більш як половина українців - 53,6% - вважають, що права дітей в нашій країні не захищені.

Про це йдеться в повідомленні, переданому УНІАН Інститутом Горшеніна.

За даними опитування, найбільш поширені в Україні - насильство над дітьми (78%) і дитяча безпритульність (75,9%), а першочергова проблема, що вимагає державного врегулювання - це проблема безпритульних дітей (52,8%). При цьому кожен другий молодий українець - 48,8% - не планує в майбутньому всиновлювати дитину, а 34,7% - важко відповісти на це питання.

Коментуючи результати опитування експерт Інституту Горшеніна Марина Ткаченко відзначила: "У 90-ті роки ми - молоді пострадянські держави, зокрема й Україна - втратили одну важливу річ і навіть не помітили цієї втрати в запалі здобуття незалежності й побудови ринкового суспільства. Ми втратили Світ Дитинства".

За словами експерта, "ринкове суспільство стало розглядати дітей як особливу цільову групу і джерело доходу, батьки - в кращому разі як об`єкт інвестицій, в гіршому - як безперервний головний біль. Ростити дітей стало несподівано складно, витратно, мало не небезпечно. Дитячий одяг та іграшки стали дорогими, дитячі книги - дорогими і нецікавими, дитячий відпочинок з оздоровчого і розвиваючого перетворився на питання престижу і моди. Дорослий світ перестав дружити з дітьми".

Сьогодні дорослі все менше часу приділяють дітям і все більше - натужній боротьбі за життєві блага. "Тоді як стрімко розбагатілі співвітчизники почали ізолювати своїх чад від цинічного і антисанітарного світу з метою забезпечення безпеки, ексклюзивності й хоча б відносної стерильності в період їх дорослішання, соціально незахищений кластер став виштовхувати, витісняти дітей на вулицю", - вважає М.Ткаченко.

Вона відзначила, що багато хто при цьому стає безпритульниками і сиротами, хоча і не всі. "Багато хто з настанням ночі повертається в сім`ю з підворіть, парків і сумнівних квартир із запахом пива і сигарет, з раннім сексуальним досвідом і дорослими проблемами. Де взяти грошей? Як прогодуватися? Як одягнутися, щоб бути не гіршим за інших? Способи для вирішення цих проблем запозичуються з дорослого світу, і далеко не всі з них є легальними або хоча б соціально прийнятними. У нас в країні діти дорослішають стрімко - як на війні. Їм доводиться вчитися виживати, заробляти, захищатися. Вони швидко зрозуміли, що дорослим - не до них", - вважає експерт.

Також в Інституті Горшеніна повідомили, що 25 квітня до 1 травня в арт-холі "Кайрос" (Київ, вул. Інститутська 22/27) відкриється виставка фотографій Ольги Богомолець про дітей-сиріт. Мета фотовиставки, за словами О.Богомолець, не просто привернути увагу до проблеми дітей-сиріт, а зрозуміти саме явище сиротіння, знайти його витоки.